بسم الله الرحمن الرحیم

مجموعه قوانین حقوقی، جزایی و اداری جمهوری اسلامی ایران

* این سایت دولتی نبوده و از طرف مراجع دولتی حمایت نمیشود *

حسن صفرنژاد (هشترودی)

مریم صفرنژاد

وکلای پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

صفحه اول درباره سایت نمونه آراء دادگاه‌ها قوانین آراء وحدت رویه قوانین مشورتی جستجو ارسال سوال حقوقی اینستاگرام

قانون اصلاح قانون استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی مصوب 1390/11/12

ماده واحده دولت موظف است از تاریخ تصویب این قانون و حداکثر ظرف سه سال با رعایت حکم بند (ج) ماده (24) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 8/7/1386 , تعداد ده هزار ناظر بخش کشاورزی و منابع طبیعی با تحصیلات کارشناسی و بالاتر و عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی را که ازسال زراعی 1382 تا زمان تصویب این قانون حداقل دو سال سابقه فعالیت مستمر در زمینه منابع طبیعی و تولید محصولات راهبردی و اساسی بخش کشاورزی داشته باشند و یا در تعاونیهای تولید به عنوان مدیر و یا کارشناس فعالیت نموده و در مدیریت جهاد کشاورزی استانها , شهرستانها و یا مراکز خدمات کشاورزی دارای سوابق مشارکت و نظارت در امور یاد شده باشند و یا با معرفی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و یا شرکتهای خدمات فنی و مشاوره ای توسط جهاد کشاورزی استانها اشتغال به کار داشته و به صورت مستقیم بر محصولات اساسی و راهبردی کشاورزی نظارت داشته اند , با رعایت ماده (46) قانون مدیریت خدمات کشوری و شرایط عمومی استخدامی کشور در پستهای عملیاتی و نظارتی جهاد کشاورزی شهرستانها و یا مراکز خدمات کشاورزی استخدام نماید.

تبصره 1- فعالیت مستمر عبارت از حداقل شش ماه فعالیت متوالی نظارت در هر سال زراعی است.

تبصره 2- سابقة خدمت ناظران در بخشهای کشاورزی و منابع طبیعی و تعاونیهای تولیدی با ارائه مدرک معتبر و مورد تأیید جهاد کشاورزی استانها به حداکثر سن شرایط عمومی استخدام اضافه می گردد.

تبصره 3- مدرک تحصیلی بالاتر و یا سابقة کاری مرتبط و بیشتر , نوآوری , آزمون ورودی , مصاحبه علمی و سابقة ایثارگری مراتب اولویت استخدام ناظران مشمول این قانون است.

تبصره 4- برای استخدام ناظران مشمول این قانون که قبلاً در آزمون ورودی شرکت نموده و با گذراندن دوره های آموزشی مرتبط و معتبر از مراکز آموزش جهاد کشاورزی به کار گرفته شده اند , مشروط بر این که حداقل سی ماه سابقه کار مرتبط داشته باشند , نیازی به برگزاری آزمون مجدد نیست.

تبصره 5- به کارگیری ناظران , فقط در جهاد کشاورزی بخش و دهستان مجاز است و به کارگیری آنان حداقل تا ده سال پس از استخدام در واحدهای ستادی و مراکز استانها ممنوع است.

تبصره 6- در صورت استخدام , سوابق بیمه مرتبط با فعالیت نظارتی که توسط سازمانهای بیمه گر اقدام شده یا می شود به سنوات خدمتی مستخدم از نظر بازنشستگی اضافه می گردد و هر گونه مابه التفاوت اعم از سهم بیمه شده و کارفرما در مورد سوابق قبلی ناظر , بر عهده وی می باشد.

تبصره 7- از تاریخ لازم الاجراء شدن این قانون , قانون استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی مصوب 10/12/1389 لغو می گردد.

قانون فوق مشتمل بر ماده واحده و هفت تبصره در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ دوازدهم بهمن ماه یکهزار و سیصد و نود مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ 3/12/1390 به تأیید شورای نگهبان رسید.

تهران، میدان آرژانتین، خ ۲۱ پلاک ۵ واحد ۱۱
www.law-ir.ir 2008-2022 By 9px.ir